wtorek, 7 października 2014

Bieganie - Kalendarium - imprezy biegowe na świecie w 2015 roku

:)
Na całym świecie zawody w bieganiu to wyjątkowy moment na nowe przeżycia i doświadczenia.
Poniżej przedstawiam listę biegow na przyszły rok  z całego świata - może ktoś spełni swoje marzenia :)
Oprócz rywalizacji jest tam mnóstwo dobrej zabawy i niezapomnianych wspomnień.
Inne posty z serii ,,Bieganie'':
  • -Bieganie - czyli w poszukiwaniu samego siebie - Tu
  • -Bieganie - Kalendarium - imprezy biegowe z 2014 roku w Polsce - Tu 
  • Bieganie - 15 wskazówek dla początkujących - Tu 
  • -Bieganie - nowinki dla gadżeciarzy - Tu
Półmaraton Nocy Polarnej - Norwegia - 3/01/2015
Zawodnicy biegną w trudnych warunkach w Tromso na pónocy Norwegii za kołem polarnym, gdzie promienie słoneczne pojawiają się tylko na 2 godziny koło południa. Wyjątkową atrakcją jest wioczna podczas biegu zorza polarna.
Bieg Na Szczyt - Warszawa - 03/2015
W zmaganiach bierze udział 500 śmiałków. Co ciekawe bieg rozgrywany jest co roku w warszawskim wieżowcu Rondo 1. Wygrywa zawodnik, który jako pierwszy wbiegnie na 37 piętro budynku (836 schodów). Bieg ten zaliczany jest do prestiżowego cyklu 12 biegów Grand prix Puchar Świata w biegach po schodach (m.in. wyscig w nowojorskim Empire State Builing).
Cape Wrath Challenge - czyli Wyzwanie Przylądka Gniewu - Szkocja - 11-17/05/2015
Pięć startów w sześć dni - to właśnie czeka na biegaczy w chłodnej i wietrznej Szkocji. Najcięższy do przebycia jest ostatni maraton.... Tradycja biegu sięga ponad 10 lat. Celem imprezy jest wsparcie wioski Durness liczącej tylko 320 mieszkańców.
Z Wybrzeża Na Wybrzeże - Włochy - 30.05-3.06/2015
W tej sztafecie biorą udział 4-osobowe zespoły między wybrzeżem Adriatyku a Morzem Tyrreńskim. Dystans  do przebiegnięcia w ciągu każdego z 4 dni to 80 km. Impreza ma wyjątkowy klimat, ponieważ zawodnicy przemieszczaja sie zwykle bocznymi trasami między gajami oliwnymi i winnicami w regionach Marche, Umbrii i Toskanii.
Comrads Marathon - RPA - 1/06/2015
Pierwszy raz odbył sie w XX wieku, a organizatorem był Vica Claphama. W ten sposób chciał on uczcić pamięć jego towarzyszy broni. Wbrew nazwie to nie jest typowy maraton, a ultramaraton. Jego trasa mierzy 89 km od Pietemaritzburga do Durbanu lub odwrotnie (co roku nastepuje zamiana). Utrudnienie polega na tym, że trzeba sie zmiescic w limitach czasowych na poszczegolnych punktach kontrolnych.
Safaricom Marathon - Kenia - 28/06/2015
W naturalnej scenerii rezerwatu na połnocy Kenii rozgrywa się bieg, który jest organizowany co sezon od 2000 roku. Uczestnicy strzeżeni są przez strżnikow i specjalny samolot odstraszający dzike zwierzeta. Jednak tak naprawde to nie one są głównym zagraożeniem tylko upał ktory pokonuje wielu śmiałkow. Celem biegu jest zbieranie funduszy na ochronę dzikiej przyrody w tym regionie ( w tym momencie wpływy sięgają blisko poł miliona dolarów).
City To Sufr Sydney - Australia - 10/08/2015
Ilość zawodników to 80 tysięcy, dystans 14 km (8mil). Start w centrum Sydney przez przedmieścia do mety na plaży Bondi. Bieg ten ściąga do Australii śmiałków z całego świata. Atrakcją w połowie biegu jest podbieg pod wzgórze Heartbreak.. Mnóstwo osób traktuje ten bieg jako dobra zabawę stąd wielu przebierańców ( Superman, Elmo, Wielki ptak, Mario Bross, astronauci itp.).
Marathon Du Medoc - Medoc - 13/09/2015
Szalony bieg, który co roku przyciąga coraz większą żeszę uczestników. Trasa wiedzie na połnoc od Bordeaux przez winnice regionu Medoc. W tej imprezie wynik nie jest najważniejszy, lecz dobra zabawa. W punktach odżywczych jest więcej regionalnego wina niż wody, dlatego zawodnicy opadaja z sił i nie każdemu jest dane dotarcie do mety.
Bieg Paryż - Wersal - Francja - 28/09/2015
Stolica Francji oferuje bieg, który zaczyna się spod wieży Eiffla do mety pod Wersalem. Dystans to 16 km, ilość uczestników 25 tysięcy. Atrakcją w trakcie biegu jest 2 km stormy podbieg między 6 a 8 km. Różnica wzniesień na tym odcinku to aż 200 metrów.
Maraton Ateński - Grecja - 9/11/2015
Ową trasę jak głosi legenda pokonał grecki żołnierz Fejdippides by oznajmić Ateńczykom zwycięstwo Grekow nad Persami w 490 roku p.n.e. Start jest wyznaczony w Maratonie, a meta na stadionie olimpijskim. I choć antyczny żołnierz miał do pokonania tak naprawdę ok. 35 km, to w terażniejszości uczestnicy biegną już 42 km i 195 metrow.
 Wielki Bieg Etiopski - Etiopia - 23/11/2015
Jest to jeden z największych ulicznych biegów na świecie. W roku ubiegłym na 10 km trasie rywalizowało 37 tysięcy osób. Zazwyczaj przy okazji tych zawodów pojawiaja się rodzime gwiazdy tj. Bikila Abebe, Haile Gebrselassie czy Tirunesh Dibaba.

Propozycji jest wiele - w zależnosci czego oczekujemy wybór należy do Nas :)

 Pozdrawiam

*JOY*Brak komentarzy:

Prześlij komentarz