poniedziałek, 6 października 2014

Bieganie - kalendarium - imprezy biegowe z 2014 roku w Polsce

:)
Mam nadzieję, że tym postem może uda mi się przekonać nowe osoby do biegania ....???
 Przedstawiam listę kapitalnych imprez biegowych z 2014 roku :)- + kilka słów na ich temat - coś nowego - może kogoś zainspiruje :)
Inne posty z serii ,,Bieganie'':
  • -Bieganie - czyli w poszukiwaniu samego siebie - Tu 
  • -Bieganie - Kalendarium - imprezy biegowe na świecie w 2015 roku 
  • Bieganie - 15 wskazówek dla początkujących - Tu 
  • -Bieganie - nowinki dla gadżeciarzy - Tu
Bieg Konstytucji 3 Maja - Warszawa - 3/05/2014
Rywalizacja odbywała się na dystansie 5 km. Przyjemnym faktem jest to, że poradzi tu sobie każdy, nawet zawodnik, o krótkim biegowym stażu. Atmosfera tak przyjazna, że bieg pokonuję się w ekspresowym tępie. Ważnym faktem jest to, że, aby móc wcześniej wystartować trzeba zapisać sie na listę, która zapełnia się błyskawicznie. W tym roku limit wynosił 5 tysięcy osób.
Bieg ulicą Piotrowską - Łódż - 24/05/2014
To wyjątkowy moment, na to by zamiast przespacerować się,  przebiec głównym deptakiem Łodzi.
W tym roku odbyła się już 12 edycja imprezy, która przygotowana była na 4 tysiące osób. Cały dystans to 10 km. 
Bieg Rzeżnika - Bieszczady - 20-21/06/2014
Najbardziej popularny i rozsławiony bied w całej Polsce. Jego trasa wiedziebieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, gory Jasło, Smerek oraz połoniny do Ustrzyk Górnych. Ilość uczestników ograniczona, ponieważ może biedz tylko 450 dwuosobowych zespołów, które razem muszą dotrzeć do mety. Dystans wynosi 78 km. Ciekawostką jest to, że zapisy nie trwają dłużej niż godzinę.
Maraton Gór Stołowych - Góry Stołowe - 5/07/2014
Trasa prowadzi szlakami turystycznymi polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Oprócz wyposażenia podstawowego konieczne jest zabranie ze sobą także paszportu. Trasa liczy 46 km. Zawody należą do tych o dużym prestiżu, dlatego dostanie się na listę uczestników jest już dużym osiągnięciem. Limit osób wynosi 500 w tym 50 startujących wyznacza organizator.
Bieg Katorżnika - Lubliniec - 16/08/2014
Ten 10 km bieg przygotowują komandosi z pobliskiej jednostki, w stylu ich zmagań na ćwiczeniach. Nie jest, więc dziwnym fakt, że jest to jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce. Rywalizacja trwa 2 godziny lub dłużej, a chętnych do tak wysiłkowych zmagań co roku przybywa coraz więcej.
Bieg Szklakiem Dzika - Police - 23/08/2014
Bieg składa się z dwóch pętli po 5 km (10 km łącznie). Po wkurzańskich wertepach biegną uczestnicy głównie z woj. zachodniopomorskiego. Co roku trasa jest nieco modyfikowana. W tym roku wyjątkowo organizatorzy postarali się o bieg dla najmłodszych. Najkrótszy z nich to 100 m. Po zawodach nie zabrakło poczęstunku z dzika i ogniska.
Festiwal Biegowy - Krynica Zdrój - 5-7/09/2014
Przez 3 dni w Krynicy Zdroju odbyło się kilkanacie biegów. Od tych najkrótszych liczących kilkaset metrów po najdłuższy 100 km (bieg 7 Dolin). Ten drugi wiedzie trasą przez gory i doliny Beskidu Sądeckiego i jest uznawany za jeden z najtrudniejszych w Polsce. Limit czasowy na uporanie się z tym dystansem to 17 godzin.
Maraton Warszawski - Warszawa - 28/09/2014
Ten bieg przeznaczony jest dla nieco doświadczonych biegaczy, ponieważ jest to największy polski tego typu bieg. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz biegu mratońskiego jest bieg na 5 km, marathon Hand - bike i marathon na rolkach.
Bieg Niepodległości - Warszawa - 11/11/2014
Jak widać na zdjęciu zbiera się dziesięciotysięczny tłum zawodników ubrany w białe i czerwone koszulki tworząc ogromną patryjotyczną flagę. Cenne doświadczenia i ogromne przeżycia gwarantowane. Trasa bardzo prosta - składa się z dwóch 5 km odcinków (tam i z powrotem)

Pozdrawiam

*JOY*
2 komentarze: