poniedziałek, 30 listopada 2015

Ava - Aktywator młodości - PhytoCellTec Argan - Komórki macierzyste - opinia / recenzja

:)
Pierwszy raz z kosmetykami Ava miałam do czynienia, gdy zdecydowałam sie na zakup serum z witamina C ( recenzja Tu ). Po krótce wspomne, że spisało się świetnie, więc postanowiłam kupic kolejna propozycje producenta. Jakie sa moje wrazenia odnośnie Ava - Aktywator młodości - PhytoCellTec Argan - Komórki macierzyste? Zapraszam do lektury:)
Na wstępnie wspomnę, że komórki macierzyste to pierwotne komórki o wyjatkowych zdolnościach do samoodnowy i przekształcania się w inne komórki, z których zbudowane sa tkanki człowieka np. mieśniowa, nerwowa, kostna. Kazdy człowiek posiada je w swoim organizmie, ale niestety z wiekiem ich potecjał i liczba maleje. - dlatego m.in. starzejemy się.....
Komórki macierzyste pozyskiwane sa z organizmów wielokomórkowych tj.: róśliny, zwierzęta, oraz ludzie. W zwiazku z tym, że ustawa o kosmetykach zabrania stosowania w kosmetykach składników pochodzenia zwierzęcego i ludzkiego, to w kosmetyce stosuje sie jedynie linie komórek pochodzące z roślin (np. z  jabłek szwajcarskich, szarotek, róż, palm daktylowych). Warto wiedzieć, że kosmetyki nie zawierają w składzie zywych komórek macierzystych, a jedynie pozyskiwane z nich ekstrakty.
Ava - Aktywator młodości - PhytoCellTec Argan - Komórki macierzyste to jak obiecuje producent komórki o unikalnej zdolnosci wnikania w głąb skóry własciwej pobudzając, wzmacniając i chroniąc znajdujące się w skórze komórki macierzyste.
Ponadto ma zapewnić szybka regenerację  oraz efekt odmłodzenia, redukując głębokość zmarszczek.
Konsystencja lekka żelowa - łatwo się aplikuje i szybko się wchłania.
Opakowanie to szklana buteleczka wykonana z ciemnego szkła  z wygodna w aplikacji pipetką, która mięści w sobie 30 ml.
Zapach ledwo wyczuwalny - delikatny typowo kosmetyczny.
Podsumowanie:
Ava - Aktywator młodości - PhytoCellTec Argan - Komórki macierzyste to produkt, który stosuje głownie (choc nie tylko) podczas wykonywania ,,wampirzego lifftingu'' ( o nim wiecej Tu ), by miał szanse jak najgłebiej spenetrowac skóre.
Ponieważ własciwości kosmetyków zawierających komórki macierzyste sa często podważane to wciaz składniki te sa wielka nadzieja kosmetologii.....
 Niestety w wypadku tego produktu  redukcja głębokich zmarszczek i zwiększona gęstość skóry to raczej  czcze zyczenia producenta  niz rzeczywistość.
 Moim zdaniem to serum gwarantuje lekko naciągnieta i odświezona skórę, a takze odzywią ja zapobiegając problemom z suchymi skórkami. Ekstrakt z komórek arganowca, który jest zawarty w składzie zapewnia ochrone komórek , a tym samym jest silnym antyoksydantem przeciwdziałającym starzeniu sie skóry. Uważam, że kosmetyk działa profilaktycznie ( jak witaminy) pielegnując i chroniąc cerę. Nie jest to magiczna substancja, która zredukuje istniejace juz oznaki starzenia ( cudow nie ma). Faktem jest że serum nie zapycha, nie uczula, nie podraznia. Sprawdza sie pod makijaz, jest  bardzo wydajne  i do tego w przystepnej cenie, dlatego warto go wypróbować :)

Pozdrawiam

*JOY*

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy produkt. Choć pipety nie lubię. Zawsze ciężko mi z niej wydobyć cokolwiek :) Jednak dobre serum to wszystko co najlepsze dla naszej skóry i to wydaje się naprawdę fajne :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ta pipetka nie najgorsza 7/10 - nawet niezle sie nia aplikuje choc faktycznie nie jest to szczyt wygody :)

      Usuń